Tapk fanu FACEBOOK'e
Palaukite...
Prenumeruoju sau
Dovanoju kitam

Užpildykite prenumeratos gavėjo duomenis

Užpildykite dovanos gavėjo duomenis

* ‐ privalomi laukai

Užpildykite savo duomenis

El. bankininkystėje apmokėję už šią prenumeratą dovanai, galėsite iš karto atsispausdinti gražų dovanos sertifikatą.

Jūs pasirinkote

84 €

62


Metinė
prenumerata

11 žurnalo numerių
(07-08 mėn. - 1 numeris)

  • Metinė video mokymų prenumerata

    "Kaip investuoti 2020"
    (mod. T.Marčiulaitis)
Sutaupote 22
Pirkti
Daugiau informacijos apie akciją >>>
Vasario Investuok nr. 2 (144) skaitykite:

Aktualija

„Grigeo“ nuotekose murkdantis

„Grigeo Klaipėda“ nuotekų skandalas ne tik skausmingas, bet ir iškalbingas bent keliais aspektais. Pats paprasčiausias – konkrečios įmonės kaltė, ją, tikėkimės, netruks nustatyti teisėsauga. O štai visuomenės reakcija ir džiugina (sąmonėjame!), ir kelia tam tikrų klausimų.

Vertybinių popierių birža

Investuotojus nuvylė „Grigeo“

Retas atvejis – trys iš keturių mūsų investuotojų į Baltijos akcijas per pastaruosius tris mėnesius patyrė nuostolių. Ir tokiu metu, kai pasaulyje vyrauja optimizmas, o pagrindinis Baltijos biržos indeksas per tą laiką pašoko daugiau kaip 5 %. Svarbiausia priežastis – „Grigeo“.

Obligacijos

Bankų alternatyva – viešos obligacijos

Įmonės iš naujo atranda obligacijų leidimą kaip alternatyvų skolinimosi šaltinį, o pinigų prikaupę investuotojai – galimybę diversifikuoti portfelį. Kokius namų darbus smulkusis investuotojas turėtų atlikti prieš priimdamas sprendimą investuoti į bendrovių skolos vertybinius popierius?

Apie sekiuritizaciją be burtažodžių

Padengtos obligacijos – viena iš saugiausių investavimo priemonių po VVP. Europos rinkoje jos išlieka pagrindinis finansavimosi įrankis ekonomikai ir įtvirtino savo pozicijas kaip pakankamai atsparus finansavimosi šaltinis rinkos streso laikotarpiais. Supažindiname su šios rūšies obligacijomis ir pačios sekiuritizacijos esme.

Viršelio tema

Juodosios gulbės (pro vamzdį lekiančios)

Finansų pasaulyje baisiausi įvykiai dažnai pavadinami juodųjų gulbių vardu. Tai yra įvykiai, kurių niekas negalėjo tikėtis ir kurie gerokai sukrėtė rinkas. Neseniai Lietuvos padangėje perskrido klasikinė juodoji gulbė – „Grigeo Klaipėda“ taršos skandalas. Aptariame kelis žymiausius pavyzdžius ir jų pamokas.

Regionai

Utenos fenomenas: priežasčių nematyti, bet kainos kyla lyg ant mielių

Atidžiau stebintys Lietuvos regionų rinką NT ekspertai pastebi, kad tai vienur, tai kitur atsiranda ir naujos statybos butų, skelbimų apie parduodamus butus mažėja, o jų kainos kyla net greičiau negu didžiuosiuose šalies miestuose. Ne išimtis ir Utena, kurioje paklausa gerokai lenkia pasiūlą.

Žaliosios technologijos

Nuosava saulės elektrinė – ne tik ant stogo

Tvarus, švarus ir aplinką tausojantis sprendimas – taip apie saulės elektrines kalba entuziastai. Be to, investavę į nuosavą saulės elektrinę, tapsime nepriklausomi nuo elektros kainų kilimo. Visa tai gražu, bet ar jau pasiektas tas slenkstis, kai investuoti į nuosavą elektrinę apsimoka ekonomiškai? Skaičiuokime kartu.

Pasaulio žvaigždės

Ar dar kils 737 MAX ?

Praeitais metais „Boeing“ įmonė ir jos vieno lėktuvo 737 MAX tema buvo nagrinėta daug ir plačiai. „Investuok“ paskutinį kartą įmonę apžvelgė 2019 m. vasarą. Tad praėjus pusmečiui vėl atnaujiname informaciją ir šios įmonės analizę.

Sektoriai

Biotechnologijų rinkos perspektyvos

Genetikų atradimai kaip magnetas traukia visus. Ne išimtis ir investuotojai – juk čia veriasi svaiginančio uždarbio galimybės. Pernai metų lapkričio numeryje apžvelgėme dalį šios greitai kintančios, dažnai nenuspėjamos, bet labai perspektyvios rinkos apžvalgą. Tęsiame apžvalgą.

Požiūris

Geriausias įvaizdis – nuoseklus darbas ir sąžiningumas

„Norint duoti kitiems, būtina sunkiai dirbti, sukurti atitinkamą finansinę bazę. Tačiau ne mažiau svarbu prieš akis matyti gerąjį pavyzdį, į kurį galėtum lygiuotis. Toks žmogus man visada buvo senelis“, – sako didžiausias Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ akcininkas ir valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis.

Investuotojo dienoraštis

„GoPro“ déjà vu, artėjantis kosminio turizmo bumas ir ECB rengiama finansinė inovacija

Kodėl bendrovė „Peloton Interactive“ yra ne tik pervertintos įmonės pavyzdys, bet tikrų tikriausias „GoPro“ déjà vu? Ką turėtų žinoti besidomintys investavimu į artėjantį kosminio turizmo bumą? O tuo tarpu ECB rengia inovaciją finansų rinkoms – kiekybinį skatinimą, susijusį su kova prieš klimato kaitą.

Tamsioji investavimo pusė

Finansinių piramidžių mįslės. Ar šiandien įmanoma B. Madoffo afera?

Per kelis šimtmečius trunkančią finansų rinkų istoriją įvairaus plauko kombinatoriai, ieškodami lengvų pinigų, kūrė gudrias finansines schemas. Bene garsiausia ir paslaptingiausia apgavystė išryškėjo 2008 m. JAV ir siejama su žymaus finansininko Bernardo Madoffo vardu. Ar ji gali pasikartoti?

Automobiliai

Didysis Dakaro fenomenas

Sausio pirmoje pusėje vykstančios Dakaro lenktynės Lietuvoje sulaukia nepaprasto susidomėjimo. „Investuok“ irgi juo domisi – kokiais motyvais vadovaudamasis verslas remia tą tikrai brangų malonumą, ko tikisi ir ką už tai gauna?

Įžvalgos

Medienos kainų burbului subliūškus laukia stabilesni metai

Lietuvišką patarlę „kas aukštai šoka, tas žemai tupia“ žaliavų rinkoje galima ištarti bet kada, kai pamatome didesnį negu įprastai kainų šuolį į viršų per trumpą laikotarpį. Dėl padidėjusios žaliavos kainos išauga pasiūla, o paklausa stabilizuojasi, todėl padidėja atsargos ir kaina pradeda judėti žemyn.

Apžvalgos

Fondų ir investicinio gyvybės draudimo rezultatai
Svarbiausi Baltijos biržos įvykiai
Svarbiausi Europos akcijų rinkos įvykiai
Pasaulio akcijų rinkų apžvalga
Žaliavų apžvalga
Valiutų apžvalga
Garsios mintys

'Investuok' viršeliai'Investuok' viršeliai'Investuok' viršeliai
Kuris 2020 vasario mėn. „Investuok“ straipsnis Jums patiko labiausiai?
„Grigeo“ nuotekose murkdantis
Investuotojus nuvylė „Grigeo“
Bankų alternatyva – viešos obligacijos
Apie sekiuritizaciją be burtažodžių
Juodosios gulbės (pro vamzdį lekiančios)
Utenos fenomenas: priežasčių nematyti, bet kainos kyla lyg ant mielių
Nuosava saulės elektrinė – ne tik ant stogo
Ar dar kils 737 MAX ?
Biotechnologijų rinkos perspektyvos
Geriausias įvaizdis – nuoseklus darbas ir sąžiningumas
„GoPro“ déjà vu, artėjantis kosminio turizmo bumas ir ECB rengiama finansinė inovacija
Finansinių piramidžių mįslės. Ar šiandien įmanoma B. Madoffo afera?
Didysis Dakaro fenomenas
Medienos kainų burbului subliūškus laukia stabilesni metai
Apžvalgos
Garsios mintys

 (ankstesnės apklausos)

Padovanokite žurnalo prenumeratą!

Knygos investuotojamsPrenumeruokite žurnalą SMS būdu

NASDAQ OMX Baltic
Investuok