Investuok 2017 m., rugpjūčio 21 d.   
Investuok Tapk fanu FACEBOOK'e   

Palaukite...
Prenumeruoju sau
Dovanoju kitam

Užpildykite prenumeratos gavėjo duomenis

Užpildykite dovanos gavėjo duomenis

* ‐ privalomi laukai

Užpildykite savo duomenis

El. bankininkystėje apmokėję už šią prenumeratą dovanai, galėsite iš karto atsispausdinti gražų dovanos sertifikatą.

Jūs pasirinkote

Liepos žurnale Investuok nr. 7 (113) skaitykite:

Aktualija

Efektyvus lavinimasis – geriausia investicija (turėtų būti)

Pastaruoju metu Lietuvos švietimo sistema kenčia nuo įnirtingos kritikos iš įvairių pusių. „Investuok“ įneša savo indėlį į aukštojo mokslo reformą: skaičiuojame išsilavinimo investicinę grąžą


Vertybinių popierių birža

„Linas Agro“ – kantriems investuotojams

Prastesnis pernykštis derlius Baltijos šalyse mažino žemės ūkio ir maisto įmones kontroliuojančios bendrovės „Linas Agro Group“ pajamas ir pelną. Nuolat ciklų gainiojama bendrovė kol kas nelepina smulkiųjų akcininkų, o pati akcija turėtų būti įdomi daugiau ilgalaikiams investuotojams.


Europa tampa patraukliausia vieta investuoti

Vėl peržiūrime investicinio žaidimo „Investuoju Europoje ir Amerikoje“ ketvirčio rezultatus. Šį kartą svarbiausias žaidėjas buvo euras – sustiprėjęs mūsų pinigas nubraukė nemažai prieaugio, gauto kitomis valiutomis.


Viršelio tema

Nuo investicinių čekių iki startuolių – keturių žmonių patirtis

Lietuva dar tik mokosi investuoti. Trys dešimtmečiai ekonominės laisvės (įskaitant gorbačiovinio laisvėjimo metus) – labai trumpas tarpsnis išmokti gyventi finansinės laisvės ir atsakomybės sąlygomis. Keturių daug pasiekusių žmonių asmeninė patirtis einant šiuo keliu – vertinga mums visiems.


Daiva Gerulytė: „Darbas turi atitikti charakterį“

D. Gerulytė – viena pirmųjų moterų mūsų šalyje, investavusi ir kaip finansų maklerė, ir kaip fondų valdytoja, ir kaip privatus asmuo. Pradėjusi nuo investicinių čekių, ilgainiui tapo fondų valdytoja Švedijoje. Jos sėkmės raktas – ramūs, pasverti, abejonių ir diskomforto jai pačiai nekeliantys sprendimai.


Petras Šlekys: Visi mes investuotojai

Matematikos mokslų daktaras, makleris, buvęs Lietuvos finansų maklerių asociacijos prezidentas, „Altechna R&D“ valdybos narys, FMĮ „Alterna Invest“ įkūrėjas P. Šlekys savo investavimo patirtį skaičiuoja dešimtmečiais, bet geriausia investicija vadina kadaise už įspūdingas palūkanas padėtą indėlį banke.


Tomas Andrejauskas: Svarbiausia – laiku pasitraukti

Pradėjęs nuo prekybos valiutomis, paskui investavęs į pirmąsias Lietuvos biržoje prekiaujamas bendroves, šiandien T. Andrejauskas yra verslo angelas, o jo taikinys – aukštą pridėtinę vertę turintys startuoliai, kuriuos investuotojas netolimoje ateityje tikisi atvesti ir iki biržos.


Algimantas Variakojis – investuotojas į gyvenimą

A. Variakojis – ne tik patyręs investuotojas, bet ir lektorius, įmonių konsultantas, keleto didelių Lietuvos bendrovių valdybos narys. Nors per ilgą investavimo ir darbo su įmonėmis patirtį yra paragavęs įvairių investavimo skonių, geriausia investicija jis laiko investavimą į prisiminimus.


Pasaulio žvaigždės

Pasaulio informacijos tvarkytojai

Didžiausias pasaulio paieškų tinklalapis „Google“, šiandien jau nebe tik paieškų portalas, bet visas ateities įmonių konglomeratas, ne taip seniai pasivadinęs „Alphabet“. Kokie žmonės sugebėjo sukurti įmonę, kuri greitai gali užvaldyti pasaulį.


Nekilnojamasis turtas

Kuo šildyti individualų namą?

Dujos, malkos, granulės, šilumos siurblys... Kokia šildymo sistema pigiausia, o kokia patogiausia? Konsultuodamasis su mokslininkais ekspertais ir praktikais projektuotojais, „Investuok“ ieško optimalaus varianto, kaip savo name gyventi šitai, taupiai ir patogiai. Argumentai – skaičių kalba.


Investicija į būstą nuomai: kaip įsigytą NT tinkamai parengti nuomai?

Tęsiame ciklą straipsnių, kuriuose žingsnis po žingsnio aptariami visi investavimo į būstą nuomai etapai. Šį kartą aptarsime, kokius žingsnius turime padaryti, norėdami naujai įsigytą butą parengti nuomai.


Kryptis

Kas laukia su istorine recesija besigrumiančios Brazilijos?

Didžiausia Pietų Amerikos ekonomika kovoja su ilgiausia recesija per šalies istoriją. BVP traukiasi jau 9 ketvirčius iš eilės, nesiliauja korupcijos skandalai. Kita vertus, tie, kurie ryžosi investuoti į Brazilijos akcijas, džiaugėsi įspūdinga grąža. Ko laukti šiemet?


Valiutos

Kur matysime eurą 2017 m. pabaigoje?

Kovą skaitytojams rekomendavome pagalvoti apie euro pirkimą, nes šiemet tikėjomės 5–6 % euro stiprėjimo, palyginti su JAV doleriu. Euras tiek pabrango praėjus vos trims mėnesiams, tad atėjo laikas grįžti prie temos.


Tendencijos

Desinchronizacija tarp realybės ir norų

Tarp realios ekonomikos ir finansų rinkų šiuo metu yra 3–5 metų prasilenkimas, nes finansinių aktyvų kainas pirmą kartą pasaulio istorijoje taip ilgai augino ne reali ekonomika, o nemokami pinigai iš centrinių bankų. Aiškinamės, kuo tai gresia pasaulio ekonomikoms ir konkretiems investuotojams.


Įžvalgos

Kviečių rinkoje – daugiau didesnės kainos prielaidų

Likus mažiau negu mėnesiui iki javapjūtės pradžios, vis labiau ūkininkų akys krypsta ne tik į pasėlių laukus, bet ir į grūdų supirkimo kainoraščius. Apžvelgiame javų derliaus perspektyvas įvairiose pasaulio šalyse (ir kokių kainų gali tikėtis ūkininkai.


Rezultatai

Pensijų fondų rezultatai

Investicinio gyvybės draudimo investavimo krypčių rezultatai

Investicinių fondų rezultatai


Apžvalgos

Pasaulio akcijų rinkų apžvalga

Svarbiausi Baltijos biržos įvykiai

Pasaulio žaliavų rinkų apžvalga

Valiutų apžvalga

Garsios mintys


Kuris 2017 liepos-rugpjūčio mėn. „Investuok“ straipsnis Jums patiko labiausiai?
Efektyvus lavinimasis – geriausia investicija (turėtų būti)
„Linas Agro“ – kantriems investuotojams
Europa tampa patraukliausia vieta investuoti
Nuo investicinių čekių iki startuolių – keturių žmonių patirtis
Daiva Gerulytė: „Darbas turi atitikti charakterį“
Petras Šlekys: Visi mes investuotojai
Tomas Andrejauskas: Svarbiausia – laiku pasitraukti
Algimantas Variakojis – investuotojas į gyvenimą
Pasaulio informacijos tvarkytojai
Kuo šildyti individualų namą?
Investicija į būstą nuomai: kaip įsigytą NT tinkamai parengti nuomai?
Kas laukia su istorine recesija besigrumiančios Brazilijos?
Kur matysime eurą 2017 m. pabaigoje?
Desinchronizacija tarp realybės ir norų
Kviečių rinkoje – daugiau didesnės kainos prielaidų
Rezultatai
Apžvalgos

 (ankstesnės apklausos)Knygos investuotojamsPrenumeruokite žurnalą SMS būdu


NASDAQ OMX Baltic
Investuok