Tapk fanu FACEBOOK'e
Palaukite...
Prenumeruoju sau
Dovanoju kitam

Užpildykite prenumeratos gavėjo duomenis

Užpildykite dovanos gavėjo duomenis

* ‐ privalomi laukai

Užpildykite savo duomenis

El. bankininkystėje apmokėję už šią prenumeratą dovanai, galėsite iš karto atsispausdinti gražų dovanos sertifikatą.

Jūs pasirinkote

75 €

29

11 žurnalo numerių
(07-08 mėn. - 1 numeris)

  • 2 seminarai/webinarai
Sutaupote 46
Pirkti
Nuotrauka Queen Bee
Daugiau informacijos apie akciją >>>
Gegužės Investuok nr. 5 (147) skaitykite:

VIRUSAS IR RINKOS

Koronavirusas ar centriniai bankai – kurio kirtis stipresnis?

Pandemijai sukausčius trečdalį pasaulio karantine, aklinai uždaryti verslai ir prarastos darbo vietos nulems didesnius nuostolius nei per pasaulinę 2008 metų krizę. Iškilus grėsmei tiek sveikatai, tiek ekonominiam saugumui, savo pinigų patrankas dar kartą atidengė centriniai bankai ir juos palaikančios vyriausybės.

VIRŠELIO TEMA

Investavimas nėra spekuliacija

Daugiau nei du dešimtmečius kapitalo rinkoje dalyvaujantis „Orion Securities“ direktorius ir valdybos narys Alius Jakubėlis nesibaido naujų patirčių ir sako, kad jei būtų galimybė laiką atsukti atgal, viską darytų visiškai priešingai, nes jam įdomios naujos patirtys.

VERTYBINIŲ POPIERIŲ BIRŽA

Investuotojai žiūri į skirtingas įmones

Koronaviruso pandemija uždarė pasaulio ekonomikas ir sukrėtė rinkas. Stipriai nukentėjo ir mūsų virtualiųjų investuotojų portfeliai. Tačiau gyvenimas tęsiasi, kiekviena krizė atneša ir naujų galimybių. Kaip neapsirikti?

Virusas gali atnešti ir naudos

COVID-19 virusas keičia ne tik gyventojų įpročius, bet ir įmonių veiklą. Vienos įmonės dėl netikėtai užklupusio uragano ir jo sukeltų pasekmių skaičiuoja augančias pajamas ir pelną, kitos susitelkusios bando išsilaikyti. Kaip šį laiką išgyvena biržoje prekiaujamos įmonės? Dešimt įmonių – dešimt istorijų.

VIRŠELIO TEMA

Dar vienos naftos laidotuvės

Pirmosios modernios naftos laidotuvės buvo pradėtos kelti po 2009 m. krizės. Tada smarkiai išpopuliarėjo pasakymas, kad kaip akmens amžius baigėsi ne dėl to, kad baigėsi akmenys, taip ir naftos amžius baigsis dėl naujųjų technologijų. Tačiau žaliava pasirodė pakankamai gaji ir visą dešimtmetį po didžiosios finansų krizės buvo visiems ir toliau reikalinga.

INVESTAVIMO STRATEGIJOS

Skaidyti ar neskaidyti?

Rinkoje esant dideliam neapibrėžtumui, kyla klausimas, kokią investavimo strategiją pasirinkti. Krentant akcijų kainai, galbūt verta pabandyti uždirbti iš žemos akcijų kainos tikintis, kad ji kils iki buvusių aukštumų. Tačiau ar tai ne per daug rizikinga, turint omenyje, kad akcijos kaina ir toliau gali kristi? Galbūt geriau diversifikuoti investicinį portfelį renkantis skirtingas turto klases.

NEKILNOJAMASIS TURTAS

Kas diktuoja namų madas?

Karantino pamokos paspartins ryškią pastarųjų metų tendenciją – rinktis ne kuklų butą netoli centro, o dvigubai erdvesnį namą palyginti geroje vietoje už tą pačią kainą. „Investuok“ šį kartą domisi, kokios priežastys lemia, kad senų namų nuperkama panašiai tiek pat, kiek naujai pastatytų pagal šiuolaikinius reikalavimus.

Rekonstruoti apsimoka ne kiekvieną namą

Niekas nežinome, kaip bus ateityje, bet šiuo metu investicija į namą saugesnė ir patikimesnė negu į gamybinį, komercinį NT ar biurus ir butus. Žmonės nori užsitikrinti ramesnį, saugesnį gyvenimą, nenori turėti daug kaimynų nei laiptinėje, nei kieme, todėl ir auga pirkėjų susidomėjimas namais.

INVESTUOTOJO DIENORAŠTIS

S&P 500 ralio iki 4000 punktų scenarijus

Mes turime tokį užtaisą euforiniam galutiniam akcijų raliui, kokio neturėjom per visą šį ciklą. S&P 500 indekso ralis iki 4000 punktų būtų apie 18 % pakilimas virš vasario mėnesio aukštumų. Esant tiek daug teigiamų katalizatorių akcijų rinkai tai atrodo tikrai įmanoma misija.

SEKTORIAI

Ar dar kils „Air Baltic“?

Lietuva savų avialinijų jau seniai neturi. Visi mūsų bandymai jas turėti baigėsi didesne ar mažesne nesėkme. Tačiau kaimynė Latvija itin žiaurioje ir konkurencingoje aviacijos industrijoje išlikti sugebėjo. Pažiūrėkime, kokios perspektyvos laukia šios įmonės viruso aplinkoje.

INVESTAVIMO ABC

Asmeniniai finansai – mūsų gyvenimo žaidimas

Turbūt nesuklysime sakydami, kad šiandien daugelis galvojame, ką galėjome daryti kitaip, kad sustojus ekonominiam ir socialiniam gyvenimui bent jau kasdienio išgyvenimo klausimai nekeltų galvos skausmo. Tokie išbandymai kaip šis – geriausias laikas pasimokyti valdyti asmeninius finansus.

ĮŽVALGOS

Apie švietimo vertę ir jo investicinę grąžą

Kalbama, kad koronavirusas paskelbė karą šiuolaikiniam pasauliui. Pirmųjų šio karo mūšių rezultatai akivaizdžiai demonstruoja jo pranašumą prieš žmones visose šalyse, kur tik jis atsiranda. Tad kokie praeityje vykdyti veiksmai tapo visuotinėmis klaidomis, už kurias žmoniją baudžia koronavirusas, kiekvienoje šalyje laimėdamas mūšį po mūšio?

Viruso poveikis žemės ūkio kultūroms

Visi matėme, kaip prasidėjus koronaviruso pandemijai pasaulyje prasiautė pirkėjų uraganas, palikdamas tuščias maisto prekių lentynas, skirtas ilgesnio galiojimo produktams. Tačiau investuotojų toks laikinas siautulys neturėtų klaidinti – dauguma žemės ūkio žaliavų pigo.

APŽVALGOS

Fondų ir investicinio gyvybės draudimo rezultatai
Svarbiausi Baltijos biržos įvykiai
Svarbiausi Europos akcijų rinkos įvykiai
Pasaulio akcijų rinkų apžvalga
Žaliavų apžvalga
Valiutų apžvalga
Garsios mintys

'Investuok' viršeliai'Investuok' viršeliai'Investuok' viršeliai
Kuris 2020 gegužės mėn. „Investuok“ straipsnis Jums patiko labiausiai?
Koronavirusas ar centriniai bankai – kurio kirtis stipresnis?
Investavimas nėra spekuliacija
Investuotojai žiūri į skirtingas įmones
Virusas gali atnešti ir naudos
Dar vienos naftos laidotuvės
Skaidyti ar neskaidyti?
Kas diktuoja namų madas?
Rekonstruoti apsimoka ne kiekvieną namą
S&P 500 ralio iki 4000 punktų scenarijus
Ar dar kils „Air Baltic“?
Asmeniniai finansai – mūsų gyvenimo žaidimas
Apie švietimo vertę ir jo investicinę grąžą
Viruso poveikis žemės ūkio kultūroms
Apžvalgos
Garsios mintys

 (ankstesnės apklausos)

Padovanokite žurnalo prenumeratą!

Knygos investuotojamsPrenumeruokite žurnalą SMS būdu

NASDAQ OMX Baltic
Investuok