Tapk fanu FACEBOOK'e
Palaukite...
Prenumeruoju sau
Dovanoju kitam

Užpildykite prenumeratos gavėjo duomenis

Užpildykite dovanos gavėjo duomenis

* ‐ privalomi laukai

Užpildykite savo duomenis

El. bankininkystėje apmokėję už šią prenumeratą dovanai, galėsite iš karto atsispausdinti gražų dovanos sertifikatą.

Jūs pasirinkote

REKOMENDUOJAME!
55 €

33


Metinė
prenumerata

11 žurnalo numerių
(07-08 mėn. - 1 numeris)

Sutaupote 22
Pirkti
Daugiau informacijos apie akciją >>>
Vasario Investuok nr. 2 (156) skaitykite:

Aktualija

Infliacija – jaučiama, bet vis neateinanti

ECB ir FED įlieja į rinką masę pinigų COVID-19 padariniams mažinti, ir tai šiuo metu džiugina investuotojus, tačiau taip pat ir neramina dėl galimos infliacijos ateityje. Kokią įtaką šiuo metu gali turėti neregėto masto skolos vertybinių popierių supirkimo programa bei istoriškai žemos palūkanos, kurios artimiausiu metu, kaip žadama, nebus keičiamos?

Požiūris

Pakilti ir eiti pirmyn

„Turbūt kiekvienas investuojantis verslininkas vaikšto plonu ledu“, – sako „Grigeo“ grupės pagrindinis akcininkas Gintautas Pangonis, neslepiantis, kad prieš metus per Lietuvą nuvilnijęs taršos skandalas Klaipėdoje jam tapo didžiausia gyvenime patirta nesėkme.

Vertybinių popierių birža

Euforijos akivaizdoje investuotojai tampa atsargūs

Vėl peržiūrime mūsų virtualių investuotojų Baltijos biržoje portfelius. Skiriamasis pastarųjų trijų mėnesių bruožas – visi keturi augino savo portfelius dviženkliu procentu, bet nė vienas nepasiekė pagrindinio indekso „OMX Baltic Benchmark GI“ 24 % šuolio.

Specialios paskirties įsigijimo įmonės. Kodėl jos svarbios?

Investuotojai įpratę, jog į biržas norinčios eiti privačios įmonės organizuoja pirminį viešą platinimą (IPO), per kurį biržoje išplatinami ir pradedami prekiauti tos įmonės vertybiniai popieriai. Tačiau tai nėra vienintelis keliais privačiai įmonei atsidurti biržoje. Kuo jis įdomus investuotojams?

Viršelio tema

Ar šis bitkoino spurtas kitoks?

Naujas bitkoino kainos rekordas paskatino naują diskusijų bangą apie šios kriptovaliutos vertę, pritaikymą ir ateities tendencijas. Analizuojame, kaip keičiasi rinka bei jos požiūris į bitkoiną ir kokią tikėtiną ilgalaikę įtaką tai turės jo kainai.

Bitkoinai yra auksas

Žmonės visuomet jaučia poreikį turėti vertės matą už finansinės sistemos ribų, kuris jiems suteiktų teorinį komfortą sistemos griūties atveju. Šis noras yra amžinas. Tad vienintelis klausimas – kas taps to noro reprezentacija? Šiandien vienas iš realiausių kandidatų yra bitkoinas.

Nekilnojamasis turtas

Baltarusių žvalgytuvės lietuviškoje NT rinkoje 

Nuo režimo bėgantis Baltarusijos verslas keliasi į kitas šalis, tarp jų ir į Lietuvą. NT plėtros kompanijos jau sulaukė klausimų ir dėl biurų, ir dėl būstų, kuriuose persikeliančios kompanijos galėtų apgyvendinti atvykstančius savo darbuotojus. Ar mūsų NT plėtotojai pasirengę patenkinti jų poreikius ir kokių iššūkių gali kilti?

Būstas nuomai – ant permainų slenksčio

Praėję metai atnešė nemažų permainų į būsto nuomos rinką. Ir ne tik dėl to, kad dėl pandemijos šoką patyrė trumpalaikės nuomos segmentas. Ilgai svarstęs, pagaliau į šį segmentą drąsiau žengė verslas. Ką tai reiškia ir kokie pokyčiai laukia lietuvių pamėgtos investicijos į būstą nuomai?

Noriu namo

Kiek iš tiesų kainuoja sklypas

Darbų, kuriuos reikia atlikti sklype prieš pradedant kloti pamatus savo namui, yra nemažai, o kai kurie iš jų gali neplanuotai išpūsti biudžetą statyboms dar neprasidėjus. Šį kartą aptarsime, kiek pinigų papildomai gali tekti investuoti į sklypą ir į ką atkreipti dėmesį, jei negalite sau leisti viršyti biudžeto.

Investuotojo dienoraštis

Kokias pamokas iš dot.com burbulo galima pritaikyti šiandienai? 

Daug kas lygina šį laikotarpį su dot.com burbulu, tad pasidalinsiu savo įžvalgomis, kaip tuomet atrodė situacija ir kokias pamokas iš to laikotarpio galima pritaikyti šiandienai. Ir papasakosiu, kodėl SPAC tapo populiaresni nei IPO ir kokios su tuo susijusios rizikos.

Žaliavos

Žaliajam pasauliui reikia naftos

Pasaulį užklupus COVID-19, naftos kaina ėmė sparčiai smukti, o vienu metu net paniro į neigiamą zoną. Nors kova su koronavirusu toli gražu nesibaigė, nafta vėl kainuoja panašiai tiek pat, kiek iki pandemijos. Ar tai reiškia, kad laikas pamažu pakuotis lagaminus?

Automobiliai

Aerozoliniai stebuklai

Skirtingi informacijos šaltiniai skelbia, kad Lietuvoje yra nuo 10 iki 13 tūkst. automobilių servisų. Nuo nykštukinių vieno žmogaus-orkestro iki dirbančių pagal franšizę su garsių prekės ženklų vėliavomis. Kaip atsirinkti, kur tavimi išties pasirūpins, o kur tik kuriam laikui paslėps problemas?

Investuotojo laisvalaikis

Kiekvienas turi savo žaidimą – tik galbūt dar jo nerado 

Pasakoti apie tokį laisvalaikį, kaip vaizdo žaidimai jau yra tas pat, kaip pasakoti apie knygas. Dauguma jas skaito ir žino, kokios knygos jiems tinka. Todėl šį kartą pasakojame tiems „žaliems“ (kurių turbūt mažuma) – kodėl verta atidaryti šią Pandoros skrynią ir kas jūsų laukia skrynios dugne.

Įžvalgos

Šrėdingerio, turtingųjų ir kitokios infliacijos

Centriniams bankams spausdinant pinigus, o politikams skelbiant vis naujus ekonomikų skatinimo planus, vis didėja nerimas, kad tai sukels didelę infliaciją. Bet tokia infliacija ne tik kad yra – ji dar ir nemaža. Tik visus paveikia skirtingai.

Senstančios visuomenės įtaka būsto kainai

Tradiciškai laikoma, kad visuomenės senėjimas daro neigiamą įtaką būstų kainoms. Lietuvai tai ypač aktualu. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad tas neigiamas ryšys toli gražu nėra toks akivaizdus. Panagrinėkime atidžiau.

Apžvalgos

Fondų ir investicinio gyvybės draudimo rezultatai

Svarbiausi Baltijos biržos įvykiai 

Svarbiausi Europos akcijų rinkos įvykiai

Pasaulio akcijų rinkų apžvalga

Žaliavų apžvalga 

Valiutų apžvalga 

Garsios mintys


'Investuok' viršeliai'Investuok' viršeliai'Investuok' viršeliai
Kuris 2021 vasario mėn. „Investuok“ straipsnis Jums patiko labiausiai?
Infliacija – jaučiama, bet vis neateinanti
Pakilti ir eiti pirmyn
Euforijos akivaizdoje investuotojai tampa atsargūs
Specialios paskirties įsigijimo įmonės. Kodėl jos svarbios?
Ar šis bitkoino spurtas kitoks?
Bitkoinai yra auksas
Baltarusių žvalgytuvės lietuviškoje NT rinkoje
Būstas nuomai – ant permainų slenksčio
Kiek iš tiesų kainuoja sklypas
Kokias pamokas iš dot.com burbulo galima pritaikyti šiandienai?
Žaliajam pasauliui reikia naftos
Aerozoliniai stebuklai
Kiekvienas turi savo žaidimą – tik galbūt dar jo nerado
Šrėdingerio, turtingųjų ir kitokios infliacijos
Senstančios visuomenės įtaka būsto kainai
Apžvalgos
Garsios mintys

 (ankstesnės apklausos)

Padovanokite žurnalo prenumeratą!

Knygos investuotojamsPrenumeruokite žurnalą SMS būdu

NASDAQ OMX Baltic
Investuok